2018.10.28, XXX Niedziela zwykła

Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych

W środę, 31 października, zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież z naszej parafii, na świętowanie Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych, które będzie miało miejsce w górnym kościele. O godz. 17:30 rozpocznie się różaniec, o godz. 18:00 Msza święta wraz z procesją z relikwiami świętych, a po Mszy świętej, w łączności z Nowenną do MBNP odbędzie się uwielbienie ku czci Wszystkich Świętych.

Uroczystość Wszystkich Świętych

W czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte zostaną odprawione jak w niedzielę. Wychodząc z kościoła możemy jeszcze zabrać wyłożone na stoliku karteczki na wypominki i Msze święte wspólne za zmarłych. Na tych karteczkach czytelnie wypiszmy swoich bliskich zmarłych, a następnie przynieśmy je do kościoła, zakrystii lub biura parafialnego. Za tych zmarłych modlić się będziemy przed każdą Mszą świętą w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach przed Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. Jeżeli natomiast pragniemy, aby w intencji naszych bliskich zmarłych została odprawiona wspólna Msza święta, to dopiszmy na karteczce dzień, w którym miałaby być ona odprawiona. Msze święte wspólne za zmarłych będą odprawiane każdego dnia przez całą oktawę Wszystkich Świętych, a więc od 1 do 8 listopada włącznie, zawsze o godz. 18:00, a w piątek, - w Dzień Zaduszny, także o godz. 8:30. Dodajmy, że istnieje także możliwość zamówienia wypominek rocznych; te można zamawiać wyłącznie w biurze parafialnym. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za zmarłych Msza święta jest jedyną pomocą, jaką możemy im za okazane nam tu na ziemi dobro ofiarować i jakiej od nas nasi bliscy zmarli oczekują i potrzebują. Dodajmy, że aby okazać pomoc duszom w czyśćcu, w dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki oraz pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny

W piątek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny; Msze święte w kościele dolnym odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 16:30, 18:00, 19:30. W tym dniu można także uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki i pobożnie nawiedzić kościół oraz odmówi tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

Nowenna przed 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości

11. listopada br. będziemy świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do tej uroczystości pragniemy przygotować się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w kościołach Archidiecezji Gdańskiej 2 listopada br. Podczas tej modlitwy będziemy dziękować Bogu za wolność Ojczyzny i prosić Go o pomyślność dla wszystkich, którzy ją tworzą.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek zapraszamy na spotkanie Franciszkański Zakon Świeckich o godz. 16:00.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 listopada, po Mszy świętej o godz. 18:00, będziemy modlili się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Po tej Mszy św. rozpocznie się „Godzina Święta”, która potrwa do godz. 19:30.

W pierwszy piątek miesiąca, 2 listopada, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za nasze grzechy i grzechy całego świata. O godz. 16:30 zostanie odprawiona Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16:00. Natomiast młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19:30; okazja do spowiedzi świętej będzie przed Mszą świętą.

Zachęcamy do rozpoczęcia w najbliższą sobotę nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca. Można je ofiarować za żyjące osoby z prośbą o nawrócenie albo za zmarłych z prośbą o życie wieczne w niebie. Jakie są wymagania: w I sobotę miesiąca trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić pięć dziesiątek różańca świętego oraz przez kwadrans rozważać tajemnice różańcowe. Zapraszamy zatem na Mszę świętą w najbliższą sobotę o godz. 8:30, a po niej na modlitwę różańcową i adorację. Kto nie może odmówić różańca wspólnie w kościele, może odmówić go indywidualnie poza kościołem.

W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca, a o godz. 17:00 będzie nabożeństwo różańcowe, po którym odbędzie się spotkanie zelatorów i wicezelatorów w salce na I piętrze.

Nasze ofiary

„Bóg zapłać” za ofiary dla najbiedniejszych; zebraliśmy 2.620 zł i ofiary misyjne. Dzisiaj możemy dołożyć się do marmurowej figury Matki Bożej i Michała Archanioła.

 

Zmarli: śp. Maria Wysoczańska oraz śp. Walentyna Stańczuk.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group