2018.11.04, XXXI Niedziela zwykła

Oktawa uroczystości Wszystkich Świętych i wspólne Msze św. za zmarłych

Do czwartku włącznie trwa oktawa Wszystkich Świętych. W związku z tym, dzisiaj, w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18:00, będą jeszcze odprawiane Msze święte wspólne za zmarłych. Karteczki z imionami zmarłych możemy przynieść do zakrystii nawet tuż przed samą Mszą świętą. Wypominki odmawiamy zawsze 15 minut przed Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. Zachęcamy także do zamawiania wypominek rocznych, które odmawiamy w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 7:30. Przypominamy również o możliwości uzyskania odpustu dla zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Święto Niepodległości

W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada narodowe Święto Niepodległości – 100 rocznica powstania Państwa Polskiego po okresie rozbiorów. Do tego narodowego święta przygotowujemy się przez nowennę, która trwa już od 2 listopada w łączności ze Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona 11 listopada o godz. 10:30.

Tradycyjnie zapraszamy pod pomnik „Tym co za polskość Gdańska”, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i pomodlić się za wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Przy pomniku, który stoi przy ul. Podwale Staromiejskie spotkamy się o godz. 15:00; dojazd we własnym zakresie.

Zapraszamy na archidiecezjalne uroczystości Święta 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się w niedzielę, 11 listopada br. o godz. 12:00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Mszy świętej w intencji Ojczyzny przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.

2 Gdański Hufiec Harcerek "Morena" serdecznie zaprasza nas, Parafian, i wszystkich okolicznych mieszkańców na harcerskie ognisko w wigilię Święta Niepodległości. Ognisko odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godzinie 18:00 na naszym boisku parafialnym. Zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i radości z 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na spotkanie w piątek, 9 listopada, po Mszy świętej wieczornej, do salki św. Jana Bosko.

Msza święta z błogosławieństwem jubilatów

Na Mszę świętą w najbliższą sobotę, 10 listopada, o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w listopadzie obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy także całe rodziny jubilatów.

Zaproszenie na Mszę świętą z błogosławieństwem matek w ciąży

W przyszłą niedzielę, 11 listopada, o godz. 13:30 zostanie odprawiona Msza święta z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin swego dziecka. Modlić się także będziemy w intencji małżeństw, które nie mogą doczekać się potomstwa, o dar rodzicielstwa i ojcostwa.

Nasze ofiary

Dzisiaj przed kościołem kwestują chórzyści na organy do naszego kościoła. Za tydzień podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się kolekta przeznaczona także na budowę organów.

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17.oo nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic.

Dom Sąsiedzki zaprasza na kolejne spotkanie o tematyce zdrowia, które odbędzie się w środę, 7 listopada o godz. 17:00. Szczegóły w gablotce ogłoszeń.

 

Zmarł śp. Zdzisław Szczukowski.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group