2018.11.11, XXXII Niedziela zwykła

Święto Niepodległości

Dzisiaj przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękujmy Panu Bogu i Matce Najświętszej, Królowej Polski za dar wolności. Prośmy dla wszystkich Polaków o łaskę jedności, pokoju, wzajemnego szacunku i poszanowania fundamentalnych wartości jakimi są: wiara w Boga, miłość do Pana Boga, bliźnich i Ojczyzny. Wszystkim, którym na sercu leżało dobro Ojczyzny i walczyli o naszą wolność niech Pan Bóg okaże łaskę miłosierdzia i obdarzy niebem. Wszystkim Polakom żyjącym w kraju i za granicą, naszej kochanej Ojczyźnie niech Pan Bóg błogosławi.

W naszej parafii odprawimy dzisiaj o godz. 10:30 uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny. O godz. 12:00 Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawi w Bazylice Mariackiej Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.

Przypominamy także o zaproszeniu pod pomnik „Tym co za polskość Gdańska”, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i pomodlić się za wszystkich, którzy oddali życie walcząc o wolność naszej Ojczyzny. Przy pomniku, który stoi przy ul. Podwale Staromiejskie spotkamy się o godz. 15:00; dojazd we własnym zakresie.

Na okoliczność Święta Niepodległości, przed paru dniami zamontowaliśmy na przykościelnym placu trzy maszty, na których dziś po raz pierwszy zawisły nasze biało czerwone flagi narodowe.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Dziś przypada 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wesprzyjmy swoją modlitwą najbardziej dziś prześladowanych na całym świecie chrześcijan.

Spotkanie wspólnot

W poniedziałek, po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Straży Honorowej NSPJ i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek o godz. 16:00 będzie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Nabożeństwo fatimskie

We wtorek, 13 listopada, po Mszy świętej o godz. 18:00, zostanie odprawione różańcowe nabożeństwo fatimskie. Będziemy modlić się w intencji przebłagania za grzechy i nawrócenia naszych najbliższych.

Zaproszenie Zespołu Charytatywnego

Msza święta w intencji Zespołu Charytatywnego, jego Podopiecznych oraz wszystkich Ofiarodawców odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada, o godz. 18:00. W czasie Mszy świętej i po niej zaśpiewa dla wszystkich chór parafialny „Cantores Minores Gedanenses”. Zapraszamy całe rodziny.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie zbierającym ofiary jak i ofiarodawcom za ofiary przekazane na budowę organów; zebraliśmy 1.500 zł. „Bóg zapłać” także za dzisiejszą kolektę inwestycyjną przeznaczoną na ten sam cel. Za tydzień przed kościołem kwestować będzie Zespół Charytatywny na rzecz najbiedniejszych.

 

Zmarła śp. Eleonora Szlendak.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group