2020.01.26, III Niedziela Zwykła

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek, o godz. 16:00 będzie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis

W czwartek, 30 stycznia, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn.

Miejsce dla Młodych

W czwartek, 30 stycznia, o godz. 19:30, w kaplicy, zostanie odprawiona Msza św. dla studentów, podczas której będziemy prosić o dary Ducha Świętego na czas sesji egzaminacyjnej. Tym samym wznawiamy spotkania w "Miejscu dla Młodych" w czwartki w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi młodych. Szczegóły u ks. Grzegorza, w biuletynie i na Facebook'u.

Pierwsza sobota miesiąca

W pierwszą sobotę miesiąca, 1 lutego, uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na Mszę święta o godz. 8:30, a potem na różaniec i adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przypominamy, że tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.

W tym tygodniu księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.

Przygotowanie do I Komunii Świętej

Przypominamy, że w tym tygodniu zostaną wznowione katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej - we wtorek i w środę o godz. 17:00 w salce św. Jana Bosko. Natomiast w przyszłą niedzielę, 2 lutego, podczas Mszy św. o godz. 12:00 zostaną odnowione przyrzeczenia chrztu świętego. Prosimy dzieci o zabranie na tę Mszę świętą świec.

Msza św. dla przedszkolaków

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, po przerwie związanej z feriami zimowymi, zostaną wznowione niedzielne Msze święte dla przedszkolaków o godz. 11:00 w dolnym kościele.

Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego; to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy świętej będziemy święcili gromnice, które przyniesiemy do kościoła.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary dla najbiedniejszych. Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na nasze Seminarium Duchowne w Oliwie, a za tydzień, chórzyści będą kwestować na organy.

Kolęda

Dzisiaj kończymy odwiedziny duszpasterskie naszych Parafian, tzw. kolędę. Gdyby ktoś z różnych powodów nie miał kolędy i chciałby otrzymać kolędowe błogosławieństwo domostwa, może to jeszcze zgłosić do czwartku włącznie. Kolęda na życzenie odbędzie się w piątek 31 stycznia; początek od godz. 16:00.

 

Przypominamy i zapraszamy na jasełka pt. „Muzyka Bożego Narodzenia” w wykonaniu Scholi z parafii MB. Nieustającej Pomocy z Brętowa, które odbędą się dzisiaj, o godz. 17:00 w naszym górnym kościele.

 

Zmarli: śp. Kazimiera Kowalska, śp. Andrzej Gaweł, śp. Halina Ilis, śp. Kazimierz Bolewski i śp. Stanisław Rachwalik.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group