2020.02.02, Święto Ofiarowania Pańskiego

W dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego i jak nazywamy je, święto Matki Boskiej Gromnicznej, przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Nie ustawajmy w modlitwach o powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.

Błogosławieństwo św. Błażeja

W poniedziałek, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna w chorobach gardła. W związku z tym, podczas każdej Mszy św. udzielimy wszystkim chętnym błogosławieństwa św. Błażeja.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę, 5 lutego, po Mszy św. wieczornej będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20:00.

Wspomnienie Świętej Agaty

W środę, 5 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Tradycyjnie w tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 8:30 i 18:30, będziemy błogosławili przyniesiony do kościoła przez wiernych chleb i wodę. Chleb jest znakiem dobroci, natomiast woda znakiem pomocy chroniącej przed niebezpieczeństwem ognia.

Pierwszy czwartek miesiąca

W pierwszy czwartek miesiąca, 6 lutego, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii, po Mszy św. o godz. 8:30 i o godz. 18:00. Godzina Święta potrwa do godz. 20:00. Przypominamy także o dyżurze w konfesjonale i możliwości spowiedzi do godz. 20:00.

Pierwszy piątek miesiąca

W pierwszy piątek miesiąca, 7 lutego, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Na nabożeństwo zapraszamy po Mszy św. o godz. 8:30 i o godz. 18:00. Na dodatkową Mszę św. zapraszamy dzieci o godz. 17:00; okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30.

Msza św. z błogosławieństwem jubilatów i matek oczekujących narodzin dziecka

Na Mszę św. w najbliższą sobotę, 8 lutego, o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w lutym obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę św. zapraszamy do wspólnej modlitwy także rodziny jubilatów.

Na tę Mszę św. w sobotę o godz. 18:30 zapraszamy również matki oczekujące narodzin dziecka. One także otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa.

Ta wieczorna, sobotnia Msza św. będzie poprzedzona różańcem w intencji małżeństw o godz. 18:00; różaniec poprowadzi wspólnota Kościoła Domowego.

Msza św. łacińska

W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 10:30 zostanie odprawiona po łacinie.

Bierzmowanie

Po styczniowej przerwie, w tym tygodniu wznawiamy katechezy dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w salce św. Jana Bosko.

Nasze ofiary

Dziś przed kościołem na budowę organów kwestują chórzyści. Na budowę organów odbędzie się także w przyszłą niedzielę specjalna kolekta, którą w miarę możliwości polecamy ofiarności wszystkich parafian. Natomiast przed kościołem, za tydzień, odbędzie się kwesta na zakony kontemplacyjne. Z kolei w niedzielę, 16 lutego, wysłuchamy drugiej części sprawozdania dotyczącego spraw duszpasterskich i kolędowych.

Szkoła Muzyczna

Szkoła Muzyczna przy ul. Piecewskiej 2a prowadzi nabór uczniów na drugi semestr chcących uczyć się grać na różnych instrumentach oraz śpiewać bez ograniczeń wiekowych.

Przypominamy i zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:00 połączone z wymianą tajemnic różańcowych.

 

Zmarła śp. Alina Teleśnicka.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group