2018.04.08, II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

Dzisiejsza, II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, kończy Oktawę Wielkanocną i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 13:30, w „Godzinie Miłosierdzia”, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 15:30. W nadchodzącym tygodniu, modlitwą i ofiarą będziemy mogli wspierać najbardziej potrzebujących; ofiary te zostaną przekazane na działalność „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia

W poniedziałek, 9 kwietnia, będziemy obchodzili przesuniętą z 25 marca (wtedy była Niedziela Palmowa) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 16:30, 18:00 i 19:30. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich, którzy chcieliby złożyć uroczyście przyrzeczenie duchowej adopcji podczas Mszy świętej o godz. 18:00 prosimy o przybycie do zakrystii kilkanaście minut przed Mszą świętą w celu odebrania deklaracji.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek, o godz. 16:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

W piątek, 13 kwietnia zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na Mszę świętą o godz. 8:30, a także na różaniec do Matki Boskiej Bolesnej o godz. 17:15. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie wspólnoty.

Krucjata Miłości Orędzia Fatimskiego

W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 18:00, po której odmówimy różaniec fatimski.

Msza święta z błogosławieństwem jubilatów

Na Mszę świętą w najbliższą sobotę o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w kwietniu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny jubilatów.

Podziękowanie

Chcieliśmy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowywali kościół do Uroczystości Wielkanocnych. Przede wszystkim osobom przygotowującym dekorację „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego” i sprzątającym kościół. „Bóg zapłać” mówimy Chórowi i Panu organiście za uświetnienie śpiewem i grą Triduum Paschalnego, harcerzom oraz ministrantom i lektorom za piękną służbę i adorację.

Zaproszenie na dzisiejszy koncert

Przypominamy i raz jeszcze zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert pt. „Jutrznia dla Nienarodzonych”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w górnym kościele. Wykonawcami będzie profesjonalny Chór i orkiestra. W związku z koncertem, Msza święta o godz. 19:30 będzie przesunięta o pół godziny i rozpocznie się o godz. 20:00.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie chórzystom za kwestowanie i ofiarodawcom za ofiary przekazane na budowę organów; zebraliśmy 1.580 zł. Na organy zbieraliśmy także datki przy okazji święconki; zebraliśmy wtedy 5.500 zł. Za tydzień przed kościołem kwestować będzie Zespół Charytatywny na rzecz najbiedniejszych.

Zachęcamy do odwiedzenia kiosku parafialnego gdzie możemy nabyć aktualną prasę katolicką.

Kronika żałobna

Zmarli: śp. Jerzy Czupa, l. 79, śp. Sebastian Lehmann, l. 39 z ul. Amundsena 3, śp. Jadwiga Golińska, l. 81 z ul. Warneńskiej 12, śp. Leonard Olender, dziecko z ul. Nobla. W ich intencji, a także za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


© 2018 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group