2018.04.15, III Niedziela Wielkanocna

Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II zatwierdzonej i wspartej przez Konferencję Episkopatu Polski w dniach od 15 do 21 kwietnia 2018 r. będziemy przeżywać w Kościele w Polsce X Tydzień Biblijny. W naszej archidiecezji w ramach obchodów Tygodnia Biblijnego pragniemy włączyć się zwłaszcza w ogólnopolską inicjatywę, którą jest Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, oraz zrealizować główne przedsięwzięcie duszpasterskie: Słowo na plaży. Wydarzenie będzie miało miejsce dzisiaj na plaży miejskiej w Gdyni naprzeciw Muzeum Marynarki Wojennej. Rozpoczęcie o godz. 11:00, a zakończenie o godz. 19:30.

Rocznice

W poniedziałek, 16 kwietnia, papież Benedykt XVI obchodzić będzie 91. urodziny. Natomiast we wtorek, 17 kwietnia przypada 10. rocznica nominacji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. Na uroczystości z tym związane zaprasza nas Metropolita Gdański.

Msza święta do Ducha Świętego

W poniedziałek, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta do Ducha Świętego, a potem odmówimy okolicznościowe modlitwy.

Ruch Szensztacki

W dniu 18 kwietnia o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji rozwoju Ruchu Szensztackiego oraz o błogosławieństwo Boże dla członków Kręgów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i ich rodzin.

Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania

Od poniedziałku za tydzień, 23 kwietnia, po Mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w dolnym kościele.

Modlitwa za małżeństwa w kryzysie

Dziś Domowy Kościół zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej przy wyjściu pod chórem.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 15.950 zł (13.850 zł na kolektę i 2.100 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii). Na Radio Maryja przekazano 160 zł. Dzisiaj przed kościołem dla najbardziej potrzebujących kwestuje Zespół Charytatywny, natomiast za tydzień będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne polskich misjonarzy i misjonarek.


© 2018 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group