Duszpasterstwa

W parafii działają następujące wspólnoty i duszpasterstwa:


1. Zespół Charytatywny
Grupa zajmuje się rozdzielaniem żywności co drugi czwartek miesiąca w punkcie charytatywnym. Żywność pochodzi głównie z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Każdego miesiąca przy kościele członkowie grupy prowadzą zbiórkę na rzecz potrzebujących. W skali miesiąca pomocą jest objętych ponad 600 osób, korzystają z niej ubodzy, rodziny wielodzietne, matki samotne, bezdomni oraz wszyscy potrzebujący pomocy. Dodatkowo bezdomni przychodzą do kuchni charytatywnej, gdzie posiłki są wydawane każdego dnia z wyjątkiem niedziel. Opiekę duszpasterską nad działalnością charytatywną sprawuje ks. Proboszcz.

2. Chór "Cantores Minores Gedanenses"
Chór "Cantores Minores Gedanenses" pod dyrekcją p. Ewy Mazur uświetnia swoim śpiewem liturgię i najważniejsze wydarzenia z życia parafialnego. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz.

3. Apostolstwo Modlitwy i Czciciele Miłosierdzia Bożego
Apostolstwo Modlitwy można nazwać szkołą modlitwy. Św. Jan Paweł II nazwał je bezcennym skarbem Serca Jezusowego i serca Papieża. Pełne znaczenie modlitwy możemy dostrzec w świetle wiary, całkowitej wierności Chrystusowi i Kościołowi. W „Modlitwie Codziennego Ofiarowania” spotyka się pragnienie Boskiego Serca Zbawiciela, z pragnieniem naszego kruchego serca. Patrząc na Jezusa, któremu się poświęcasz, usłyszysz Jego słowa „...Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, aby on już zapłonął” (Łk 12,49). Spotykamy się w trzecie piątki miesiąca po wieczornej Mszy św. w salce na I piętrze. Zapraszamy chętnych, pragnących pogłębić swoją duchowość, modlitwę, znajomość Pisma św., także do przeżywania swojej wiary we wspólnocie. Duchową opiekę sprawuje ks. Wojciech Szornak.

4. Żywy Różaniec – Ks. Wojciech Szornak

5. Franciszkański Zakon Świeckich – Ks. Proboszcz

6. Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis" – Ks. Proboszcz

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja
Koło Przyjaciół Radia Maryja funkcjonuje w naszej parafii od ponad 10 lat. W każdą drugą środę miesiąca o godz. 18.00 jest sprawowana Msza Św. w stałych intencjach: za Ojców pracujących w Radio Maryja, Telewizji Trwam, za rozwój tych dzieł i za Opiekuna Koła, którym obecnie jest Ks. Wojciech Szornak. Po Mszy świętej odbywa się spotkanie tematyczno – formacyjne.

8. Anonimowi Alkoholicy –

9. Wspólnota Młodych "Agnus Dei" – Ks. Wojciech Szornak

10. Wspólnota Młodzieżowa "Lux Mundi" - Ks. Grzegorz Kościelniak

11. Duszpasterstwo Harcerzy – Ks. Krzysztof Borowski Krać

12. Służba Liturgiczna – Ceremoniarze, Lektorzy, Ministranci, Dziewczęca Służba Ołtarza (Krucjatki).
Opiekunem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Kościelniak.

13. Scholka dziecięca – Ks. Wojciech Szornak

14. Zespół Muzyczny "Selah" – Ks. Wojciech Szornak

15. Apostolstwo Dobrej Śmierci – Ks. Wojciech Szornak

16. Wspólnota Eucharystii
Wspólnota Eucharystii rozpoczęła swoją działalność w Wielki Czwartek 24 marca 2005 roku. Był to, ogłoszony przez Jana Pawła II, Rok Eucharystii. Zadaniem wspólnoty jest adoracja i medytacja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. W każdą pierwszą środę miesiąca odprawiana jest Msza świętej w intencji wspólnoty, a po niej jest adoracja do godz. 20.00. Członkinie Wspólnoty Eucharystii szerzą kult Eucharystii. Opiekunem wspólnoty jest ks. Sławomir Otlewski, założycielem i prowadzącą Krystyna Burczyk.

16. Krąg Pielgrzyma – Ks. Sławomir Otlewski

17. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła – Ks. Krzysztof Borowski Krać

18. Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci – Ks. Wojciech Szornak

19. Apostolstwo Dusz Czyśćcowych – Ks. Wojciech Szornak

20. Wspólnota Kaszubska – Ks. Grzegorz Kościelniak

21. Straż Honorowa NSPJ – Ks. Wojciech Szornak

22. Apostolat Margaretek – Ks. Sławomir Otlewski

23. Wspólnota Krwi Chrystusa – Ks. Sławomir Otlewski

24. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii – Ks. Proboszcz

25. Krucjata Miłości Orędzia Fatimskiego
Wspólnota powstała w roku 1995 po pielgrzymce do Fatimy, gdzie zakupiono figurkę Matki Boskiej Fatimskiej. Zadaniem tej wspólnoty jest szerzenie orędzia fatimskiego i kult Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest Msza Święta wynagradzająca Maryi za grzechy przeciw Jej Niepokalanemu Sercu połączona z nabożeństwem różańcowym. Natomiast od maja do października, każdego trzynastego dnia miesiąca, po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym ma miejsce procesja z figurką i świecami wokół kościoła. Opiekunem wspólnoty jest ks. Proboszcz.

26. Wspólnota Nieustającego Różańca
Każdego szesnastego dnia miesiąca odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, w której uczestniczą także członkowie innych wspólnot. Adoracja rozpoczyna się o godz. 15.00 i zostaje wznowiona po Mszy świętej o godz. 18.00. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem kończy się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i Mszą Świętą. Wspólnota rozpoczęła działalność w 2001 roku, jej opiekunem tej wspólnoty jest Ks. Wojciech Szornak. Wspólnota liczy 48 osób modlących się przez całą dobę po pół godziny, obejmując w ten sposób modlitwą cały dzień i noc.

27. Gdańskie Stowarzyszenie Promyk Nadziei – Ks. Proboszcz

28. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – Ks. Sławomir Otlewski

29. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ – Ks. Sławomir Otlewski

30. Ruch Szensztacki – Ks. Sławomir Otlewski

31. Marana Tha – Ks. Wojciech Szornak

32. Katecheza dla dorosłych – Ks. Sławomir Otlewski

 


Wkrótce więcej informacji.

Intencje mszalne

Kalendarium

2019.05.18, Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się w naszej…

Polub nasz Fanpage

Szkoła


O szkole

Duszpasterstwa


O duszpasterstwach

Galeria


O galerii

Słowo Boże


O Słowie

Ogłoszenia


Ogłoszenia

Duszpasterze


O duszpasterzach

ZNAJDŹ NAS

© 2018 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group