Duszpasterstwa

W parafii działają następujące wspólnoty i duszpasterstwa:


1. Zespół Charytatywny
Grupa zajmuje się rozdzielaniem żywności co drugi czwartek miesiąca w punkcie charytatywnym. Żywność pochodzi głównie z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Każdego miesiąca przy kościele członkowie grupy prowadzą zbiórkę na rzecz potrzebujących. W skali miesiąca pomocą jest objętych ponad 600 osób, korzystają z niej ubodzy, rodziny wielodzietne, matki samotne, bezdomni oraz wszyscy potrzebujący pomocy. Dodatkowo bezdomni przychodzą do kuchni charytatywnej, gdzie posiłki są wydawane każdego dnia z wyjątkiem niedziel. Opiekę duszpasterską nad działalnością charytatywną sprawuje ks. Proboszcz.

2. Chór "Cantores Minores Gedanenses"
Chór "Cantores Minores Gedanenses" pod dyrekcją p. Ewy Mazur uświetnia swoim śpiewem liturgię i najważniejsze wydarzenia z życia parafialnego. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz.

3. Apostolstwo Modlitwy i Czciciele Miłosierdzia Bożego
Apostolstwo Modlitwy można nazwać szkołą modlitwy. Św. Jan Paweł II nazwał je bezcennym skarbem Serca Jezusowego i serca Papieża. Pełne znaczenie modlitwy możemy dostrzec w świetle wiary, całkowitej wierności Chrystusowi i Kościołowi. W „Modlitwie Codziennego Ofiarowania” spotyka się pragnienie Boskiego Serca Zbawiciela, z pragnieniem naszego kruchego serca. Patrząc na Jezusa, któremu się poświęcasz, usłyszysz Jego słowa „...Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, aby on już zapłonął” (Łk 12,49). Spotykamy się w drugie poniedziałki miesiąca po wieczornej Mszy św. w salce na I piętrze. Zapraszamy chętnych, pragnących pogłębić swoją duchowość, modlitwę, znajomość Pisma św., także do przeżywania swojej wiary we wspólnocie. Duchową opiekę sprawuje ks. Wojciech Szornak.

4. Żywy Różaniec – Ks. Wojciech Szornak

5. Franciszkański Zakon Świeckich – Ks. Proboszcz

6. Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis" – Ks. Proboszcz

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja
Koło Przyjaciół Radia Maryja funkcjonuje w naszej parafii od ponad 10 lat. W każdą drugą środę miesiąca o godz. 18.00 jest sprawowana Msza Św. w stałych intencjach: za Ojców pracujących w Radio Maryja, Telewizji Trwam, za rozwój tych dzieł i za Opiekuna Koła, którym obecnie jest Ks. Wojciech Szornak. Spotkania odbywają się w drugie poniedziałki miesiąca.

8. Anonimowi Alkoholicy –

9. Wspólnota Młodych "Agnus Dei"

Wspólnota istnieje od kilku lat i zrzesza studentów, absolwentów i młodzież pracującą. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w kaplicy, jak również w kawiarence parafialnej. Cele wspólnoty to formacja własna członków i ewangelizacja poprzez prowadzenie rekolekcji i innych dzieł. Opiekunem wspólnoty jest Ks. Wojciech Szornak.

10. Wspólnota Młodzieżowa "Lux Mundi" - Ks. Grzegorz Kościelniak

11. Duszpasterstwo Harcerzy – Ks. Krzysztof Gabański

12. Służba Liturgiczna – Ceremoniarze, Lektorzy, Ministranci, Dziewczęca Służba Ołtarza (Krucjatki).
Opiekunem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Kościelniak.

13. Scholka dziecięca "No name" pw. Św. Michała Archanioła

Scholka gromadzi dzieci ze szkoły podstawowej, które śpiewem ubogacają liturgię Mszy świętej o godz. 12.00 w każdą niedzielę. Próby scholi odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Opiekę nad scholką sprawuje Ks. Wojciech Szornak z pomocą rodziców.

14. Zespół Muzyczny "Selah"

Opiekunem zespołu jest Ks. Wojciech Szornak.

15. Apostolstwo Dobrej Śmierci

Ks. Wojciech Szornak

16. Wspólnota Eucharystii
Wspólnota Eucharystii rozpoczęła swoją działalność w Wielki Czwartek 24 marca 2005 roku. Był to, ogłoszony przez Jana Pawła II, Rok Eucharystii. Zadaniem wspólnoty jest adoracja i medytacja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. W każdą pierwszą środę miesiąca odprawiana jest Msza świętej w intencji wspólnoty, a po niej jest adoracja do godz. 20.00. Członkinie Wspólnoty Eucharystii szerzą kult Eucharystii. Opiekunem wspólnoty jest ks. Krzysztof Gabański, założycielem i prowadzącą Krystyna Burczyk.

16. Krąg Pielgrzyma – Ks. Sławomir Otlewski

17. Kręgi Rodzin Domowego Kościoła – Ks. Krzysztof Gabański

18. Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci – Ks. Wojciech Szornak

19. Wspólnota Kaszubska – Ks. Grzegorz Kościelniak

20. Straż Honorowa NSPJ – Ks. Wojciech Szornak

21. Apostolat Margaretek – Ks. Sławomir Otlewski

22. Wspólnota Krwi Chrystusa – Ks. Sławomir Otlewski

23. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii – Ks. Proboszcz

24. Krucjata Miłości Orędzia Fatimskiego
Wspólnota powstała w roku 1995 po pielgrzymce do Fatimy, gdzie zakupiono figurkę Matki Boskiej Fatimskiej. Zadaniem tej wspólnoty jest szerzenie orędzia fatimskiego i kult Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest Msza Święta wynagradzająca Maryi za grzechy przeciw Jej Niepokalanemu Sercu połączona z nabożeństwem różańcowym. Natomiast od maja do października, każdego trzynastego dnia miesiąca, po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym ma miejsce procesja z figurką i świecami wokół kościoła. Opiekunem wspólnoty jest ks. Proboszcz.

25. Gdańskie Stowarzyszenie "Promyk Nadziei" – Ks. Proboszcz

26. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – Ks. Sławomir Otlewski

27. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ – Ks. Sławomir Otlewski

28. Ruch Szensztacki – Ks. Sławomir Otlewski

29. Marana Tha – Ks. Wojciech Szornak

30. Katecheza dla dorosłych – Ks. Sławomir Otlewski

 


Wkrótce więcej informacji.

Intencje mszalne

Kalendarium

2019.05.18, Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się w naszej…

Polub nasz Fanpage

Szkoła


O szkole

Duszpasterstwa


O duszpasterstwach

Galeria


O galerii

Słowo Boże


O Słowie

Ogłoszenia


Ogłoszenia

Duszpasterze


O duszpasterzach

ZNAJDŹ NAS

© 2018 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group