Duszpasterstwa

W parafii działają następujące wspólnoty i duszpasterstwa:


1. Zespół Charytatywny
Grupa zajmuje się rozdzielaniem żywności co drugi czwartek miesiąca w punkcie charytatywnym. Żywność pochodzi głównie z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Każdego miesiąca przy kościele członkowie grupy prowadzą zbiórkę na rzecz potrzebujących. W skali miesiąca pomocą jest objętych ponad 600 osób, korzystają z niej ubodzy, rodziny wielodzietne, matki samotne, bezdomni oraz wszyscy potrzebujący pomocy. Dodatkowo bezdomni przychodzą do kuchni charytatywnej, gdzie posiłki są wydawane każdego dnia z wyjątkiem niedziel. Opiekę duszpasterską nad działalnością charytatywną sprawuje ks. Proboszcz.

2. Chór "Cantores Minores Gedanenses"
Chór "Cantores Minores Gedanenses" pod dyrekcją p. Ewy Mazur uświetnia swoim śpiewem liturgię i najważniejsze wydarzenia z życia parafialnego. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz.

3. Apostolstwo Modlitwy i Czciciele Miłosierdzia Bożego
Apostolstwo Modlitwy można nazwać szkołą modlitwy. Św. Jan Paweł II nazwał je bezcennym skarbem Serca Jezusowego i serca Papieża. Pełne znaczenie modlitwy możemy dostrzec w świetle wiary, całkowitej wierności Chrystusowi i Kościołowi. W „Modlitwie Codziennego Ofiarowania” spotyka się pragnienie Boskiego Serca Zbawiciela, z pragnieniem naszego kruchego serca. Patrząc na Jezusa, któremu się poświęcasz, usłyszysz Jego słowa „...Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, aby on już zapłonął” (Łk 12,49). Spotykamy się w drugie poniedziałki miesiąca po wieczornej Mszy św. w salce na I piętrze. Zapraszamy chętnych, pragnących pogłębić swoją duchowość, modlitwę, znajomość Pisma św., także do przeżywania swojej wiary we wspólnocie. Duchową opiekę sprawuje ks. Wojciech Szornak.

4. Żywy Różaniec – Ks. Wojciech Szornak

5. Franciszkański Zakon Świeckich – Ks. Proboszcz

6. Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis" – Ks. Proboszcz

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja
Koło Przyjaciół Radia Maryja funkcjonuje w naszej parafii od ponad 10 lat. W każdą drugą środę miesiąca o godz. 18.00 jest sprawowana Msza Św. w stałych intencjach: za Ojców pracujących w Radio Maryja, Telewizji Trwam, za rozwój tych dzieł i za Opiekuna Koła, którym obecnie jest Ks. Wojciech Szornak. Spotkania odbywają się w drugie poniedziałki miesiąca.

8. Anonimowi Alkoholicy

Otwarte spotkania grupy "AA" odbywają się w każdy czwartek o godz. 17:00 w salce na I piętrze. Koordynatorem jest p. Adam.  

9. Wspólnota Młodych "Agnus Dei"

Wspólnota istnieje od kilku lat i zrzesza studentów, absolwentów i młodzież pracującą. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w kaplicy, jak również w kawiarence parafialnej. Cele wspólnoty to formacja własna członków i ewangelizacja poprzez prowadzenie rekolekcji i innych dzieł. Opiekunem wspólnoty jest Ks. Wojciech Szornak.

10. Wspólnota Młodzieżowa

Wspólnota dla młodzieży ze szkół średnich została założona po bierzmowaniu w 2018 r. Młodzież formuje się pod opieką Ks. Grzegorza Kościelniaka. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19:00.

11. Duszpasterstwo Harcerzy – Ks. Krzysztof Gabański

12. Służba Liturgiczna – Ceremoniarze, Lektorzy, Ministranci, Dziewczęca Służba Ołtarza (Krucjatki).

Służba Liturgiczna posługuje podczas Mszy świętych i nabożeństw. Zbiórki kandydatów na ministranta odbywają się w soboty o godz. 9:30, a zbiórki ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i krucjatek w soboty o godz. 10:00. Opiekunem wspólnoty jest Ks. Grzegorz Kościelniak.

13. Scholka dziecięca "No name" pw. Św. Michała Archanioła

Scholka gromadzi dzieci ze szkoły podstawowej, które śpiewem ubogacają liturgię Mszy świętej o godz. 12.00 w każdą niedzielę. Próby scholi odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Opiekę nad scholką sprawuje Ks. Wojciech Szornak z pomocą rodziców.

14. Zespół Muzyczny

Opiekunem zespołu jest Ks. Wojciech Szornak.

15. Apostolstwo Dobrej Śmierci

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do Stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia. Msza święta w intencji Wspólnoty jest odprawiana w każdy 2 piątek miesiąca, po której odbywa się spotkanie. Opiekunem Wspóloty jest Ks. Wojciech Szornak.

16. Wspólnota Eucharystii
Wspólnota Eucharystii rozpoczęła swoją działalność w Wielki Czwartek 24 marca 2005 roku. Był to, ogłoszony przez Jana Pawła II, Rok Eucharystii. Zadaniem wspólnoty jest adoracja i medytacja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. W każdą pierwszą środę miesiąca odprawiana jest Msza świętej w intencji wspólnoty, a po niej jest adoracja do godz. 20.00. Członkinie Wspólnoty Eucharystii szerzą kult Eucharystii. Opiekunem wspólnoty jest ks. Krzysztof Gabański, założycielem i prowadzącą p. Krystyna Burczyk.

16. Krąg Pielgrzyma

Krąg Pielgrzyma organizuje pielgrzymki krajowe (zazwyczaj 2 w ciągu roku). Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Sławomir Otlewski, a prezesem jest p. Andrzej Łuczak.

17. Domowy Kościół – Ks. Krzysztof Gabański

18. Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci – Ks. Wojciech Szornak

19. Wspólnota Kaszubska

Wspólnota Kaszubska uczestniczy w Mszach świętych z Liturgią Słowa w języku kaszubskim w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, które sprawowane są o godz. 13:30. Opiekę duszpasterską sprawuje Ks. Proboszcz i Ks. Grzegorz, a przewodniczącą Wspólnoty jest p. Teresa Subocz.

20. Straż Honorowa NSPJ – Ks. Wojciech Szornak

21. Apostolat Margaretek – Ks. Sławomir Otlewski

22. Wspólnota Krwi Chrystusa – Ks. Sławomir Otlewski

23. Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii – Ks. Proboszcz

24. Krucjata Miłości Orędzia Fatimskiego
Wspólnota powstała w roku 1995 po pielgrzymce do Fatimy, gdzie zakupiono figurkę Matki Boskiej Fatimskiej. Zadaniem tej wspólnoty jest szerzenie orędzia fatimskiego i kult Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest Msza Święta wynagradzająca Maryi za grzechy przeciw Jej Niepokalanemu Sercu połączona z nabożeństwem różańcowym. Natomiast od maja do października, każdego trzynastego dnia miesiąca, po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym ma miejsce procesja z figurką i świecami wokół kościoła. Opiekunem wspólnoty jest ks. Proboszcz.

25. Gdańskie Stowarzyszenie "Promyk Nadziei" – Ks. Proboszcz

26. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – Ks. Sławomir Otlewski

27. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ – Ks. Sławomir Otlewski

28. Ruch Szensztacki – Ks. Sławomir Otlewski

29. Marana Tha – Ks. Wojciech Szornak

30. Katecheza dla dorosłych – Ks. Sławomir Otlewski

 


Wkrótce więcej informacji.

Intencje mszalne

Kalendarium

Polub nasz Fanpage

Szkoła


O szkole

Duszpasterstwa


O duszpasterstwach

Galeria


O galerii

Słowo Boże


O Słowie

Ogłoszenia


Ogłoszenia

Duszpasterze


O duszpasterzach

ZNAJDŹ NAS

© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group