II Niedziela Wielkiego Postu

27 lutego 2021

   Nabożeństwa pasyjne

   Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek: po Mszy św. o godz. 8.3o oraz o godz. 17.3o, a dla młodzieży o godz. 19.oo.

   Dodatkowo, nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie we wtorek o godz. 17.oo, a poprowadzi je Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci.

   Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

   Dni eucharystyczne

   W pierwszy czwartek miesiąca, 4 marca, zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8.3o i 18.oo; Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. do godz. 20.oo.

   W pierwszy piątek miesiąca, 5 marca, uczcimy NSPJ. po Mszy św. o godz. 8.3o i 18.oo. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 17.oo; spowiedź od 16.3o.

   W pierwszą sobotę miesiąca, 6 marca, wynagradzać będziemy za grzechy nasze i całego świata podczas Mszy św. o godz. 8.3o; potem będzie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na wciąż panującą pandemię, księża nie dowiedzą w sobotę chorych w domach.

   W przyszłą niedzielę, o godz. 10.3o, zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Żywego Różańca, a o godz. 17.oo będą Gorzkie Żale i nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic.

   Msza św. z błogosławieństwem jubilatów i matek oczekujących narodzin dziecka

   Na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 18.oo zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

   Na tę Mszę św. w sobotę o godz. 18.oo zapraszamy również matki oczekujące narodzin dziecka. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa.

   Wszyscy otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

   Nowe nagłośnienie kościoła

   Przed tygodniem zainstalowaliśmy w naszym kościele nowe nagłośnienie. Będziemy je testować przez ok. dwa miesiące. Czekamy na opinie parafian. Jeżeli okaże się ono lepsze od dotychczasowego, to zainstalujemy je w naszym kościele.  

   Nasze ofiary

   Zespół Charytatywny składa podziękowanie za ofiary dla najuboższych; zebraliśmy 2.640 zł. – zostaną przeznaczona na zakup żywności. Dzisiaj przypada tzw. Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W ramach tej ogólnopolskiej akcji możemy swoją ofiara wesprzeć polskich misjonarzy; kwesta do puszek przed kościołem. W kiosku parafialnym są do nabycia w cenie 5 zł. baranki wielkanocne; dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc najbiedniejszych. Na stoliku pod chórem wyłożyliśmy skarbonki na rodzinną jałmużnę postną. Ofiary ze skarbonek zostaną przekazane ks. Jakubowi Dębickiemu, który na Ukrainie buduje przedszkole. Za tydzień chórzyści będą kwestowali na budowę organów.

   Zmarli: śp. Urszula Okuniewska, śp. Alicja Jakubowska, śp. Zofia Sikora, śp. Jan Żeromski, śp. Bożena Choroszucka, śp. Józef Borysz, śp. Lech Rusakiewicz i śp. Ryszard Urban

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.026643991470337