Życzenia świąteczne
Po raz kolejny przyszło nam przeżywać naszą najważniejszą uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w epidemicznych warunkach. Z tego powodu nie wszyscy, którzy chcieliby przeżywać tę uroczystość we wspólnocie Kościoła gromadząc się w świątyni, nie mogą tego uczynić. Jedni z racji ograniczeń wiernych mogących gromadzić się w kościele, inni z powodu lęku przed zarażeniem, jeszcze inni z powodu zakazu wychodzenia z domu, a jeszcze inni z wielu innych powodów. Te wszystkie okoliczności jednak nie mogą przyćmić w nas prawdy, że Jezus zmartwychwstał, że pokonał śmierć, której się lękamy. W nasze życie nie tylko wpisana jest śmierć, ale przede wszystkim Życie. To główne przesłanie dzisiejszej uroczystości.
Przeżywając kolejny raz uroczystość zmartwychwstania Chrystusa, ożywiajmy wiarę w nasze zmartwychwstanie. Chrystus Pan zwyciężył śmierć. Złóżmy całą nadzieję w Jego mocy. Żyjmy zawsze miłością w świetle światła Ducha Świętego.
Tego wszystkiego chciałbym w imieniu wszystkich Księży naszej parafii życzyć wszystkim Parafianom i Gościom. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Oktawa Wielkanocny
W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7.3o, 9.oo, 10.3o, 12.oo, 13.3o, 18.oo i 19.3o. Msze św. w oktawie Wielkanocy będą w górnym kościele.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego; przygotowujemy się do niej przez trwającą od Wielkiego Piątku nowennę; jutro o godz. 10.15, a w następnych dniach, do soboty, o godz. 17.15.
Nasze ofiary
Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Paniom, które na Niedzielę Palmową przygotowały palmy i rozprowadziły je. Ofiary złożone przy okazji ich sprzedaży w kwocie 3.700 zł. zostały przeznaczone na stacje Drogi Krzyżowej. Pragnę w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować i poinformować wszystkich Parafian, że Fundacja Dobroczynności ATLAS przekazała na stacje Drogi Krzyżowej dla naszego kościoła 100 tys. zł. Bóg zapłać.
Jutro, podczas każdej Mszy św. będzie kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie. Za tydzień, jak w każda druga niedzielę miesiąca, kolekta będzie przeznaczona na budowę organów; polecamy ja w miarę możliwości ofiarności wszystkich Parafian, natomiast przed kościołami naszej archidiecezji odbędzie się tradycyjna zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
Zmarli: śp. Józef Adamczyk, śp. Piotr Wyszecki i śp. Stanisław Nitek.
Pobierz jako PDF