XII niedziela zwykła

19 czerwca 2021

   Odwołanie dyspensy i limitów wiernych

   Do dnia 25 czerwca br. w naszym kościele mogą uczestniczyć wierni we Mszy św. zajmując 50 % miejsc, ale już od przyszłej niedzieli, do 31 sierpnia, zajmując 75 % miejsc, zachowując odległość między osobami nie mniejszą niż 1,5 m. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych. W praktyce oznacza to, że w naszym kościele nie ma już ograniczeń co do ilości uczestników we Mszy św. Nadal jednak będąc w kościele musimy nosić maseczki. Możemy już zatem wrócić do dawnej, przedpandemicznej gorliwości, do czego wszystkich parafian zachęcamy. Przypominamy także obowiązujące nas pierwsze przykazanie kościelne: W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Nadto, jak już ogłaszaliśmy, z dniem dzisiejszym przestaje obowiązywać dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. wprowadzona w związku z pandemią.

   Nabożeństwa czerwcowe

   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; odprawiamy je codziennie po Mszy św. o godz. 8.3o i 18.oo.

   Dzień Papieski

   We wtorek, 22 czerwca, przeżywać będziemy „Dzień Papieski”. W związku z tym, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.oo i dalej po Mszy św. o godz. 18.oo, do godz. 20.oo.

   Przypomnienie

   We środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca.

   W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W czwartek będzie też okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20.oo i w tym czasie będzie okazja do spowiedzi.

   W piątek, 25 czerwca, przypada ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na wieczorną Mszę św. o godz. 18.oo.

   Także w piątek przypada` wspomnienie bł. Doroty z Mątów i 45 rocznica zatwierdzenia Jej kultu przez papieża Pawła VI.

   Za tydzień, w niedzielę, Msza św. o godz. 13.3o będzie z kaszubską liturgią Słowa.

   Nasze ofiary

   Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na budowę organów. Zebraliśmy 16.000 zł. ( 12.850 zł. na kolektę i 3.150 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii ). Bóg zapłać XIII Róży p.w. św. Józefa za ofiarę 1.000 zł. na stację Drogi Krzyżowej. Dzisiaj przed kościołem kwestuje Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei”. Uzbierane datki zasilą działania świetlicy, która na co dzień skupia 38 osobową grupę radosnych dzieci. W podziękowaniu za hojność Parafian podopieczni przygotowali słodki upominek. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć polskich misjonarzy ofiarą na misje.

   Zmarli: śp. Maria Chrabąszcz, śp. Irena Tomczyk, śp. Janina Komorowska, śp. Jan Dziedzic, śp. Kazimierz Skerka, śp. Zbysław Glabus, śp. Bogdan Wlazło.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.02953314781189