XIX niedziela zwykła

6 sierpnia 2021

   Franciszkański Zakon Świeckich

   Franciszkański Zakon Świeckich zapraszamy na spotkanie do salki we wtorek, o godz. 16.oo.

 

   Adoracja Najświętszego Sakramentu

   W czwartek, 12 sierpnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20.oo. W tym czasie będzie można także skorzystać ze spowiedzi św.

 

   Nabożeństwo fatimskie

   W piątek, 13 sierpnia, zapraszamy o godz. 18.oo na Mszę św., a potem na różaniec fatimski i procesję z figura Matki Boskiej wokół kościoła.

 

   Uroczystość Wniebowzięcia NMP

   W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Boskiej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone owoce, zboża, kwiaty i zioła; będziemy mogli je tradycyjnie nabyć przed kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na figurę św. Michała Archanioła.

   Dodajmy, że 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz 102. rocznicę „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej.

 

   Pielgrzymka

   Spotkanie dla chętnych na wrześniową pielgrzymkę do Wambirzyc i Wrocławia odbędzie się w środę, po wieczornej Mszy św.

 

   Nasze ofiary

   Składamy podziękowanie chórzystom za zbiórkę i ofiarodawcom za ofiary na budowę organów; zebraliśmy 1.300 zł. „Bóg zapłać” także za dzisiejszą kolektę inwestycyjną.

   Dzisiaj przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie, w tym, nasza Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne; kwestę tę polecamy ofiarności Parafian.

 

    Zmarli: śp. Aleksandra Kliszcz, śp. Henryk Górecki, śp. Teresa Fabisz, śp. Anna Wyrzykowska i śp. Prakseda Skłodowska.

  

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.028827905654907