Życzenia świąteczne
W świecie pełnym niepokojów z powodu toczących się wojen, a w szczególności w Ukrainie, w świecie pełnym podziałów politycznych, społecznych i kulturowych, Zmartwychwstały Chrystus przychodzi, mimo zamkniętych drzwi, do każdego z nas. Blask Zmartwychwstałego nie oślepia, ale przenika nasze doczesne życie ubogacając je Boską mocą, nadzieją na życie wieczne i zmartwychwstanie, nadto napełniając je miłością.
Tego wszystkiego może doświadczyć człowiek wiary. Niech zatem wiara w Zmartwychwstałego przenika naszą codzienność i nasze serca. Taka postawa nadaje sens każdemu życiu i napawa radością. Tych mocy, takiej nadziei i wiary oraz miłości, życzą wszystkim Parafianom duszpasterze naszej parafii.
Oktawa Wielkanocy
W Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia, Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7.3o, 9.oo, 10.3o, 12.oo, 13.3o, 18.oo i 19.3o. Wszystkie Msze św. w oktawie Wielkanocy będą sprawowane w górnym kościele. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje post.
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Tradycyjnie w czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.oo i okazja do spowiedzi w czasie trwania adoracji.
W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy członków Ruchu Szensztackiego, a potem na spotkanie do kawiarenki.
Dzień papieski
W piątek, 22 kwietnia, przypada Dzień papieski; dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego i modlitwy dziękczynnej za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, o godz. 17.oo rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która z przerwą na Mszę św. o godz. 18.oo, potrwa do 20.oo.
Wieczór uwielbienia
W sobotę, 23 kwietnia, od razu po wieczornej Mszy św. od godz. 19:00 do 20:30 wspólnota "Czas dla Rodzin" zaprasza na wieczór uwielbienia w naszym kościele. Myślą przewodnią tej modlitwy będą słowa „Bóg jest dla nas ucieczką i mocą" [Ps 46,1]. Podczas spotkania planowane jest też krótkie nauczanie połączone ze świadectwem oraz modlitwa wstawiennicza. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego, radosnego oddawania chwały Panu Bogu w oktawie Wielkiej Nocy, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Nowenna do Miłosierdzia Bożego
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego; przygotowujemy się do niej trwającą od Wielkiego Piątku nowenną: jutro o godz. 10.15, a w następnych dniach, do soboty włącznie o godz. 17.15.
Nasze ofiary
Składamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za ofiary na budowę organów. Zebraliśmy 21.200 zł. ( 17.250 zł. na kolektę i 3.950 zł. od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii ). „Bóg zapłać” Pani Marii za przygotowanie palm na Niedzielę Palmową. Z ofiar złożonych z ich sprzedaży zebraliśmy 5.300 zł, które przeznaczyliśmy na stację Drogi Krzyżowej.
Jutro, podczas każdej Mszy św. odbędzie się kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i inne uczelnie katolickie. Za tydzień, w święto Miłosierdzia Bożego, przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka ofiar na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
Pobierz jako PDF