XVII niedziela zwykła

23 lipca 2022

   Poświęcenie pojazdów

   W liturgiczne wspomnienie św. Jakuba, które przypada jutro, w poniedziałek 25 lipca, czcimy również św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym, po Mszy św. o godz. 8.3o i 18.oo będziemy święcili wszystkie pojazdy ustawione na przykościelnym parkingu. Przy okazji, jako że nasza parafia uczestniczy w ogólnopolskim programie „Miva Polska”, będziemy zbierali dobrowolne datki na zakup potrzebnych i koniecznych do skutecznej pracy misyjnej środków transportu dla polskich misjonarzy.

   Zaproszenie na spotkanie pielgrzymów do Włoch

   Wszystkich, którzy uczestniczyli w zakończonej przed kilkunastu dniami pielgrzymce do Włoch, prosimy o przybycie na spotkanie z przedstawicielem biura „Kaszub Travel” do kawiarenki parafialnej. Spotkanie odbędzie się jutro, w poniedziałek, 25 lipca, o godz. 18.oo.

   Wyjazd do Wiednia

   Także w dniu jutrzejszym, w poniedziałek ( 25 VII ), zapraszamy wszystkich zapisanych i zainteresowanych wrześniowym wyjazdem do Wiednia. To spotkanie odbędzie się w kawiarence parafialnej o godz.19.oo.

   Wspomnienie dziadków Pana Jezusa

   We wtorek, 26 lipca, przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa. To dzień szczególnej wdzięczności, rodzicom, dziadkom i emerytom.

   Piesze pielgrzymki

   Zachęcamy do modlitewnego towarzyszenia pielgrzymom Archidiecezji Gdańskiej udającym się w tych dniach w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.

   Gdańskie Seminarium Duchowne

   Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu.

   Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.

   Msza św. kaszubska

   Za tydzień, Msza św. o godz. 13.3o będzie z kaszubską liturgią Słowa.

   Zaproszenie na koncert

   W niedzielę za tydzień, 31 lipca, gościć będziemy w naszej parafii Chór Wydziału Zarządzania UG “NON SERIO”. Chór śpiewem uświetni Mszę św. o godz. 19.3o, a następnie odbędzie się okolicznościowy koncert. Zapraszamy.

   Nasze ofiary

   Na rzecz najbiedniejszych Zespół Charytatywny zebrał 3.050 zł. Dzisiaj możemy wesprzeć nasze seminarium w Oliwie, a za tydzień będziemy mogli złożyć datek na figurę św. Michała Archanioła do skarbonki pod chórem.

 

   Zmarli: śp. Teresa Przeradzka, śp. Józef Koc, śp. Zofia Taczała, śp. Maria Sosnowska, śp. Andrzej Andrzejewski oraz śp. Bohdan Leśniewicz.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.0278000831604