Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

20 maja 2023

   W przedostatnim tygodniu maja zachęcamy i zapraszamy wszystkich naszych parafian na nabożeństwa majowe w łączności z nowenną do Ducha Świętego. Nabożeństwa te odprawiamy zawsze po mszy św. o godz. 8.3o i 18.oo.

   W związku z „Białym Tygodniem” wieczorne msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w górnym kościele.

   Rocznica Pierwszej komunii św.

   W sobotę, 27 maja o godz. 10.oo w górnym kościele odbędzie się uroczystość rocznicowa dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.3o.

   Wigilia Zesłania Ducha Świętego

   Za tydzień, 27 maja, zapraszamy wszystkich parafian starszych i młodszych na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które będzie miało miejsce w górnym kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.oo krótką konferencją ks. Łukasza Białka pt. „Duch Święty jakiego nie znamy”. Po konferencji nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej, o 21.oo będziemy celebrować uroczystą Mszę Świętą Wigilijną Zesłania Ducha Świętego. Przynieśmy świece.

   Zapowiedzi

   Patryk Zybert, syn Adama, ur.18 lutego 1999r. w Gdyni, ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia diakonatu.

   Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym tutejszy urząd parafialny lub rektorat Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Oliwie, Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

   Wszystkich kandydatów do święceń polecamy w modlitwach dobremu, miłosiernemu i wszechmogącemu Bogu.

   Koncert organowy

   Miłośników muzyki organowej zapraszamy na półgodzinny koncert organowy dzisiaj, po mszy św. o godz. 18.oo lub 19.3o. Wykonawcą będzie organista – pan Marcin Mackiewicz.

   Biuro parafialne

   W piątek, nie będzie otwarte biuro parafialne w godzinach popołudniowych.

   Podziękowanie

   Zespół Caritas z Zarządem Rady Dzielnicy serdecznie dziękuje wszystkim podopiecznym, ochotnikom  i harcerzom za uczestnictwo w sobotniej (13 maja) akcji „Czysta Morena”. Szczególne Bóg Zapłać Panu Piotrowi Dzik za dostarczenie wielkiego termosu z żurkiem,  którym wszyscy posilili się po pracy. 

   Nasze ofiary

   Składamy podziękowanie za ofiary na kaplicę Najświętszego Sakramentu. Zebraliśmy 22.150 zł. ( 14.500 zł. na kolektę i 7.650 zł. od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii).

   Dzisiaj przed kościołem kwestuje dla najbiedniejszych Zespół Charytatywny, a za tydzień, do skarbonki pod chórem będziemy mogli złożyć datek na figurę św. Michała Archanioła.

   Wszystkim przypominamy o Dniu Matki, który przypada w najbliższy piątek, 26 maja. Nie tylko materialny prezent, ale przede wszystkim wyraźmy naszą miłość i wdzięczność modlitwą w ich intencji.

  Zmarli: śp. Narcyza Kaczmarowicz, l. 85 z ul. Żylewicza i śp. Zenon Błaszczyk, l. 74 z ul. Amundsena.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.034016847610474