Adwent
Od tygodnia trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Poświęćmy Panu Bogu więcej czasu. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.3o w górnym kościele. Przeżyjmy Adwent w stanie łaski uświęcającej; okazja do spowiedzi jest przed każdą mszą św. i w czwartek po wieczornej mszy do godz. 20.oo.
Franciszkański Zakon Świeckich
Franciszkański Zakon Świeckich ma spotkanie we wtorek o godz. 16.oo.
Bożonarodzeniowe opłatki i świece
Bożonarodzeniowe opłatki możemy nabyć w kiosku parafialnym, zakrystii i biurze parafialnym. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone w tym roku na kaplicę Najświętszego Sakramentu, w której trwają intensywne prace instalacyjne i adaptacyjne..
Jak co roku, Caritas Polska w Adwencie organizuje akcję: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, aby wspierać dzieci i młodzież w wypoczynku, rehabilitacji i stypendiami. W związku z tym, jak w poprzednich latach, są już dostępne w kiosku parafialnym okolicznościowe świece Caritas: duże w cenie 25 zł., a małe 15 zł. Niech taka świeca zapłonie na każdym świątecznym stole.
Zachęcamy także do nabycia lub przyjęcia w prezencie od parafii dwóch płyt CD z nagraniami muzyki organowej naszych organów. Jest to dobry prezent dla bliskich i znajomych.
Zespół Charytatywny
Zespół Charytatywny wystawił w prezbiterium kosz na nasze dary serca dla najuboższych. Parafian będących w potrzebie zapraszamy do naszego punktu Caritas na plebanii, a innych zapraszamy do współpracy.
W następną niedzielę tj.17 grudnia, rusza coroczna akcja dla hospicjum, organizowana przez naszą scholkę. Scholka będzie sprzedawać pierniki i wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne; dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony dla dzieci z Hospicjum im. E. Dudkiewicza w Gdańsku - również przez cały tydzień po roratach.
Kolęda
W gablotkach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii jest już dostępny skorygowany plan kolęd dla całej parafii.
Nasze ofiary
Na rzecz kaplicy Najświętszego Sakramentu przedstawiciele parafii zebrali 1.400 zł. a na rzecz Radia Maryja 445 zł. Dzisiaj, w związku z przypadającym „Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” przed kościołem trwa kwesta na ten cel. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć dzieci i młodzież z naszej świetlicy „Promyk Nadziei”.
Zmarła śp. Teresa Pluta, l. 73 z ul. Gojawiczyńskiej.
Pobierz jako PDF