II Niedziela Wielkiego Postu

24 lutego 2024

   W Środą Popielcową, a potem rekolekcjami i koncertem rozpoczęliśmy Wielki Post. Tym mocnym akcentem zapoczątkowaliśmy nasze przygotowanie do uroczystości Triduum Paschalnego. Wytrwajmy w łasce uświęcającej, kontynuujmy wielkopostne postanowienia, uświęcajmy się realizując w codziennym życiu rozpoznaną wolę Bożą. Umacniajmy się w tym, uczestnicząc z codziennej mszy.

   Nabożeństwa pasyjne

   Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek po mszy o 8.3o, o 16.3o dla dzieci i o 17.3o. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zawsze w niedzielę o 17.oo.

  Nadto Droga Krzyżowa będzie we wtorek o 17.15; poprowadzi ją Żywy Różaniec.

   Franciszkański Zakon Świeckich

   We wtorek o 16.oo spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

   Pierwszy piątek i sobota miesiąca

   W pierwszy piątek miesiąca, 1 marca, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa po mszy św. o 8.3o i 18.oo. Dodatkowa msza św. i Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.3o. 15. minut wcześniej będzie okazja do spowiedzi św.

   W pierwszą sobotę miesiąca, 2 marca, wynagradzać będziemy Niepokalanemu Sercu NMP. za grzechy nasze i całego świata podczas mszy o 8.3o; potem odmówimy różaniec i będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

   W sobotę księża odwiedzą chorych w domach.

   W przyszłą niedzielę o 10.3o będzie msza św. po łacinie w int. Żywego Różańca, a o 17.oo, w łączności z nabożeństwem Gorzkich Żali odmówimy dziesiątkę różańca, wymienimy tajemnice, a potem spotkanie zelatorów i wicezelatorów.

   Nowe nagłośnienie dolnego kościoła

   Przez cały miniony tydzień trwały w naszym dolnym kościele prace związane z instalacją nowego nagłośnienia; zakończyliśmy pierwszy etap prac. W związku z tym bardzo prosiłbym Panie i Panów w najbliższy poniedziałek ( 26 lutego ) po mszy o 8.3o, aby wspólnymi siłami doprowadzić do porządku i czystości dolny kościół po wspomnianych pracach. W poniedziałek msze będą w górnym kościele, a od wtorku wrócimy do sprzątniętego kościoła dolnego.

   Skarbonki Caritas

   Pod chórem, na stoliku wyłożone są skarbonki Caritas, do których przez okres Wielkiego Postu możemy składać ofiary na jałmużnę postną. Wszystkich chętnych - dorosłych, młodzież i dzieci, zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Skarbonki zabierzmy do domu, a na zakończenie Wielkiego Postu, w Wielką Sobotę, przynieśmy je do kościoła przy okazji święconki.

   Nasze ofiary

   Zespół Charytatywny składa ofiarodawcom podziękowanie za ofiary – 4.100 zł, przeznaczone dla najuboższych.

   Dzisiaj, w niedzielę Ad Gentes, ( Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami )  trwa przed naszym kościołem ogólnopolska kwesta na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Za tydzień, przedstawiciele parafii będą kwestować na kaplicę Najświętszego Sakramentu.

   Ogłoszenie Szkoły Muzycznej

   Gdańska Prywatna Szkoła Umuzykalniająca „ROMA” otworzyła nowy kierunek kształcenia w zakresie emisji głosu. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani pedagodzy. Nabór uczniów bez ograniczeń wiekowego. Zapisy i informacja w budynku Szkoły ul. Piecewska 2. ( tel. 508 282 173 oraz 58 347 98 99 ).

   Przypominamy, że dzisiaj po mszy św. o 19.3o odbędzie się nabożeństwo z modlitwą uwielbienia.

 

   Zmarli: śp. Grażyna Nakielska, l. 73 i śp. Zofia Jażdżewska l. 75 z ul. Kolumba.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.13506388664246