X niedziela zwykła

8 czerwca 2024

   

   Sekundycja ks. Patryka Zyberta

   Ks. Patryk Zybert, 1. czerwca otrzymał święcenia kapłańskie. Jako akolita odbywał w naszej parafii praktykę. Nim obejmie pierwszą placówkę, a jest to parafia św. Leona w Wejherowie, odprawi w naszym kościele mszę św. tzw. sekundycję w niedzielę za tydzień, 16 czerwca o godz. 10.3o.

 

   Franciszkański Zakon Świeckich

   Franciszkański Zakon Świeckich zapraszamy na spotkanie we wtorek o 16.oo.

 

   Nabożeństwo fatimskie

   Na różańcowe nabożeństwo fatimskie, a potem na procesję z figurą Matki Bożej wokół kościoła zapraszamy w czwartek, 13 czerwca, o godz. 18.oo.

 

   Intencje mszalne na 2025 rok

   Jest już księga intencji mszalnych na 2025 rok. Przedstawicieli wspólnot parafialnych prosimy w najbliższych dwóch tygodniach do biura parafialnego w celu rezerwacji wspólnotowych mszy na 2025 rok, a potem, od 23 czerwca, będą mogli już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok wszyscy parafianie.

 

   Marsz dla życia i rodziny

   W następną niedzielę (16 czerwca), odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życia, pod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. To wydarzenie, które od lat gromadzi Pomorzan wokół  tematów życia i rodziny. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. Podczas Festiwalu będzie można uczestniczyć w koncertach, w strefie inspiracji, wspólnot a także specjalistów oraz skorzystać ze strefy gastronomicznej. Przygotowano również liczne darmowe atrakcje dla dzieci.

 

   Nasze ofiary

   Składamy podziękowanie ofiarodawcom i kwestującym na kaplicę Najświętszego Sakramentu; zebraliśmy 1.100 zł. Za tydzień przedstawiciele naszej świetlicy „Promyk Nadziei” przed kościołem kwestować będą na rzecz podopiecznych: dzieci i młodzieży.

 

  Od jutra, od poniedziałku, msze św. w dni powszednie będą w dolnym kościele.

 

   Zmarli: śp. Jan Szulc, l. 68 z ul. Volty i śp. Joanna Frąk-Domańska, l. 49 z ul. Żylewicza.

 

 

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.028420925140381