Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Dzisiaj, w 2. Niedzielę Adwentu, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po mszy o 13.3o wystawimy Najświętszy Sakrament w kościele do 17.3o, a tradycyjna „Godzina Łaski” tym razem będzie o 15.oo. Adorację rozpoczniemy odśpiewaniem „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP”. O 15.oo odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 16.oo odmówimy różaniec; nie zabraknie także adoracji w ciszy. Zapraszamy.
Adoracja Pana Jezusa w kaplicy
Tydzień temu Metropolita Gdański poświęcił naszą kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdeczne podziękowanie przekazujemy wszystkim, którzy wspierali i nadal wspierają jej powstanie oraz tym, którzy wzięli udział w historycznej uroczystości jej poświęcenia. Teraz zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania Pana Jezusa w tej kaplicy. Adoracja w dni powszednie jest od 9.3o do 17.3o, a w niedziele i święta od 14.3o do 17.3o. ( dziś w kościele ).
Adwent
Od tygodnia trwa adwent – czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Zachęcamy do udziału w roratach, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o 6.3o. Przychodźmy z lampionami, a do Księgi modlitw zapisujmy nasze osobiste intencje, które polecać będziemy podczas mszy roratniej.
Pielgrzymka do Włoch
Tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Włoch, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 9 grudnia o godz. 19.oo do kawiarenki parafialnej.
Spotkanie formacyjne wspólnot
Spotkanie formacyjno-katechetyczne wspólnot: Straży Honorowej NSPJ, Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, Apost. Dobrej Śmierci i Apostolstwa dusz czyśćcowych, odbędzie się 10 grudnia po wieczornej mszy, w salce św. Jan Bosko.
Bożonarodzeniowe opłatki i świece Caritas
Do nabycia w kiosku parafialnym są już bożonarodzeniowe opłatki oraz świece Caritas wspierające akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”; mała świeca 15, a duża 25 zł.
Kolęda – odwiedziny duszpasterskie
W gablotkach ogłoszeń i na stronie parafii jest już podany program kolęd dla całej parafii. Kolęda rozpocznie się zaraz po Bożym Narodzeniu.
Nasze ofiary
Składamy podziękowanie kwestującym i ofiarodawcom za ofiary przekazane na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu; zebraliśmy 1.500 zł. „Bóg zapłać” także wspólnocie Ruchu Szensztackiego za ofiarę 970 zł przekazaną także na kaplicę oraz IV Róży Żywego Różańca za ofiarę 1.000 zł. na figurę św. Michała.
Dzisiaj w całej Polsce, modlitwą i ofiarami zbieranymi przed kościołami, wspieramy „Kościół na Wschodzie”.
Przed kościołem odbywa się sprzedaż ozdób świątecznych i pierników wykonanych przez naszą scholkę parafialna. Ofiary będą przeznaczone na wsparcie kolegów i koleżanek pochodzących z ubogich rodzin. Z góry dziękujemy.
W kolejną niedzielę Promyk Nadziei zaprasza na kwestę na rzecz naszej świetlicy. Każdy wspierający otrzyma od dzieci zimowy podarunek.
Zmarł: śp. Franciszek Kornecki, l. 90 z ul. Piecewskiej, śp. Maria Pastuła, l. 100 z ul. Arctowskiego, śp. Lidia Kopecka, l. 74 z ul. Warneńskie i śp. Zdzisław Belecki, l. 72 z ul. Żylewicza.
Pobierz jako PDF