Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy w tej intencji, którą zanosić będziemy przed Boże oblicze każdego dnia, podczas każdej mszy. Módlmy się zwłaszcza o dobre i święte powołania kapłańskie do posługi w Archidiecezji Gdańskiej.
Nabożeństwa majowe
W piątek rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W związku z tym, przez cały ten miesiąc, w naszym kościele odbywać się będą nabożeństwa majowe po mszy o 8.3o i 18.oo.
Franciszkański Zakon Świeckich
Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie we wtorek o 16.oo.
Pierwszy piątek miesiąca
W pierwszy piątek miesiąca, 1 maja, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa wynagradzając za grzechy po mszy o 8.3o i 18.oo w łączności z nabożeństwem majowym. Dodatkowa msza dla dzieci o 17.oo; spowiedź 15 min. przed mszą.
Metropolita Gdański udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 1 maja. Korzystających ze zwolnienia zobowiązuje się odmówienia modlitwy Pańskiej w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
Ze względu na Niedzielę Wielkanocną, w tym roku, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski, obchodzić będziemy w sobotę, 2 maja. Msze święte odprawimy zatem w sobotę jak w każdą niedzielę w górnym kościele, a więc o 7.3o, 9.oo, 10.3o, 12.oo, 13.3o, 18.oo i 19.3o. Nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP odprawmy w dowolnym czasie indywidualnie.
Żywy różaniec
W niedzielę za tydzień, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo różańcowe połączone z wymiana tajemnic o 17.oo.
Pielgrzymki
Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że zebranie przed lipcową pielgrzymką do Warszawy i wrześniową do Wiednia odbędzie się w poniedziałek, 4 maja o 19.oo w kawiarence parafialnej. Ci do Warszawy wpłacić mają 500 zł, a ci do Wiednia 1.000 zł. Na pielgrzymkę do Warszawy są jeszcze wolne miejsca.
Ks. Błażej zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Chełmna i Pelplina 30. Maja; koszt to 160 zł z obiadem. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
Nasze ofiary
Parafialny Zespół Charytatywny składa podziękowanie ofiarodawcom za ofiarę 4.300 zł. na pomoc najbiedniejszym.
Dzisiaj w naszej archidiecezji, a więc i przed naszym kościołem odbywa się kwesta na rzecz hospicjów w ramach akcji „Pola Nadziei na Pomorzu”. Na miarę możliwości wesprzyjmy tę akcje.
Za tydzień, przed kościołem, kwestować będą przedstawiciele parafii na witraże do naszego kościoła.
Na stoliku pod chórem wyłożyliśmy darmowy nowy nr gazety Dobre Nowiny.
Zmarli: śp. Gabriela Gójska, l. 85, śp. Edmund Steć, l. 83 z ul. Burgaskiej oraz śp. Antoni Lasota, l. 88 z ul. Orańskiej.
Pobierz jako PDF