Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

17 maja 2026

   Nabożeństwa majowe

   Na nabożeństwa majowe zapraszamy jak najliczniej Parafian każdego dnia po mszy o 8.3o i 18.oo.

   Wotywna msza do Ducha Świętego

   Wotywna msza do Ducha Świętego w poniedziałek o 18.oo. Przypominamy, że trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypadającą w niedzielę za tydzień. Odprawiamy ją codziennie po mszy o 8.3o i 18.oo. Dodajmy też, że kończy się niebawem okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

   Biały Tydzień

   W tym tygodniu, ze względu na Biały Tydzień, wszystkie wieczorne msze ( o 18.oo ) będą odprawiane w górnym kościele. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

   Adoracja Najświętszego Sakramentu

   W czwartek, po wieczornej mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie okazja do spowiedzi. Okazje do adoracji mamy każdego dnia, przez cały dzień w kaplicy adoracji.

   Dzień papieski

   W piątek, 22 maja, przypada Dzień papieski; dzień modlitwy w intencji Papieża Leona XIV i dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II.   W związku z tym, po wieczornej mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.oo.

   Rocznica Pierwszej Komunii św.

   W sobotę, 23 maja, o 10.oo, w górnym kościele odbędzie się uroczystość rocznicowa dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla tych dzieci i rodziców w piątek od 16.3o w górnym kościele.

   Gość w parafii

   Za tydzień, będziemy gościli w naszej parafii Księdza Stanisława Filipka – Pallottyna, który będzie głosił na każdej mszy kazanie. W Burkina Faso ( Afryka Zachodnia ) buduje On Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Będziemy mogli wesprzeć budowę tego Sanktuarium składając datki na każdej mszy. Zachęcamy do ofiarności, wspierając to wyjątkowe dzieło misyjne, mające nasz narodowy rodowód.

   Pielgrzymka

   Czciciele Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej oraz pielgrzymi do Jej warmińskiego tronu zechcą przyjść na spotkanie 18 maja po mszy wieczornej.

   Nabożeństwo uwielbienia

   Dzisiaj będzie miało miejsce ostatnie przed wakacjami uwielbienie po mszy o 19.3o. Zapraszamy wszystkich chętnych.

   Nasze ofiary

   Podziękowanie składamy za ofiary na witraże; zebraliśmy 19.550 zł. ( 15.350 zł na kolektę i 4.200 zł od indywidualnych ofiarodawców i wpłat na konto parafii).

   Dziękujemy też za ofiarę 875 zł na Radio Maryja złożoną w kiosku parafialnym.

   Zmarli: śp. Bożena Wójcicka, l. 86 z ul. Warneńskiej, śp. Elżbieta Jaworska, l. 82 z ul. Wyrobka, śp. Ewa Romanowska, l. 76 z ul. Zabłockiego, śp. Maciej Siemaszkiewicz, l. 42 oraz śp. Krystyna Eliasz, l. 90 z ul. Wileńskiej.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.05141806602478