Uroczystość Najświętszej Trójcy

30 maja 2026

   Nabożeństwa czerwcowe

   Dzisiaj po mszy o 18.oo odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Od jutrzejszego poniedziałku, przez cały czerwiec, będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbywać się one będą każdego dnia po mszy o 8.3o i 18.oo.

 

   Odpustowa Uroczystość Bożego Ciała

   W czwartek, 4 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała, a tym samym nasz odpust parafialny. Msze św. w tym dniu odprawimy o 7.3o, 9.oo, ok. 12.oo ( zaraz po procesji ), o 13.3o oraz wieczorem o 18.oo i 19.3o.

   Tradycyjnie w Boże Ciało odbędzie się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej dzielnicy. W tym roku procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Miłosierdzia Bożego na Migowie po mszy tam o 9.3o do naszego kościoła. Przejdziemy tradycyjną trasą, a więc ulicą Bulońską, Rakoczego, Jaśkową Doliną i Piecewską, zatrzymując się po drodze przy czterech ołtarzach. Zachęcamy do udekorowania okien swoich mieszkań i zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w procesji. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji. Harcerzy prosimy o niesienie baldachimu i wartę przy czterech ołtarzach.

   Kto w Boże Ciało będzie uczestniczył w naszym kościele we mszy, przyjmie Komunie św., odmówi  Wierze w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego, może uzyskać odpust zupełny.

   Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa we mszy i procesji eucharystycznej wokół kościoła podczas Oktawy Bożego Ciała o 18.oo.  Wszystkie msze ( o 6.3o, 8.3o i 18.oo ) od Bożego Ciała do niedziele 14 czerwca będą sprawowane w górnym kościele.

   Metropolita Gdański udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej 5 czerwca 2026 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Osoby chcące skorzystać ze zwolnienia, zobowiązuje się do odmówienia modlitwy "Ojcze nasz" w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

   Spotkanie organizacyjne ( Dzień Dziecka )

   Spotkanie organizacyjne przed odpustem i omówienie bieżących spraw dotyczących naszej parafii będzie w poniedziałek, 1 czerwca, po wieczornej mszy w kawiarence parafialnej. Pamiętajmy – w poniedziałek Dzień Dziecka.

 

   Adoracja Najświętszego Sakramentu

   Na adoracje Najświętszego Sakramentu zapraszamy w  najbliższą środę do 20.oo. Nadto, zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji każdego dnia, przez cały dzień.

 

   Dni eucharystyczne

   W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

   W pierwszy czwartek miesiąca, 4 czerwca, przypada Boże Ciało. Okolicznościowe modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne odmówimy po mszy o 18.oo.

   W pierwszy piątek miesiąca, 5 czerwca, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w okolicznościowym nabożeństwie  po mszy o 8.3o i 18.oo. Będzie też dodatkowa msza dla dzieci o 17.oo; okazja do spowiedzi 15 min. przed mszą.

   W pierwszą sobotę miesiąca, 6 czerwca, wynagradzać będziemy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata podczas mszy o 8.3o i w okolicznościowym nabożeństwie  różańcowym i adoracji po tej mszy.

   Na wspomniane powyżej nabożeństwa, zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

   W tym tygodniu, księża odwiedzą naszych chorych parafian w domach.

 

   Zaproszenie na koncert

   Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się w sobotę, 6 czerwca 2026 roku o 19:00, po wieczornej mszy i procesji w naszym górnym kościele.

   W programie wieczoru usłyszymy utwory na organy i wiolonczelę kompozytorów różnych epok – od baroku po współczesność. W repertuarze znajdą się między innymi dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Claudia Monteverdiego, Gabriela Fauré’go, Marina Marais oraz Marii Theresii von Paradis. Publiczność usłyszy również kompozycje współczesne autorstwa Franza Danksagmüllera, Marka Summersa i Eugenia Marii Fagianiego.

   Na organach wystąpi Stefano Molardi z Cremony (Włochy) – ceniony organista i pedagog, wykładowca Conservatorio della Svizzera Italiana. Na wiolonczeli zagra Barbara Misiewicz z Gdańska/Elbląga związana na stałe z Operą Bałtycką.

 

   Nasze ofiary

   W imieniu Ks. Stanisława – Pallotyna, który w ubiegłą niedzielę głosił kazania i zbierał ofiary na Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Burkina Faso składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowanie za tradycyjną hojność; zebraliśmy 32.000 zł. Bóg zapłać.

   Dzisiaj przed kościołem możemy wesprzeć organizację „Marszu dla życia i rodziny”, a do skarbonki pod chórem figurę św. Michała Archanioła. Za tydzień przedstawiciele parafii będą kwestować na witraże do naszego kościoła.

   Na stoliku pod chórem wyłożyliśmy darmową gazetę „Dobre Nowiny”.

 

   Zmarł śp. Stanisław Andrzejewski, l. 88 z ul, Myczkowskiego.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
71 0.033993005752563