XII niedziela zwykła

20 czerwca 2026

 

   Nabożeństwa czerwcowe

Zapraszamy Parafian na nabożeństwa czerwcowe poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; odprawiamy je codziennie po mszy o 8.3o i 18.oo.

   Dzień papieski

   Dzień papieski przypada w poniedziałek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Papieża Leona XIV i dziękczynnej modlitwy za dar dla Kościoła świętego Jana Pawła II podczas mszy o 18.oo, a potem na adorację Najświętszego Sakramentu do 20.oo.

   Dzień Ojca

   We wtorek jest Dzień Ojca. Wyraźmy naszym ojcom wdzięczność przez dziękczynną modlitwę w ich intencji.

   Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela

   Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela obchodzić będziemy w środę, 24 czerwca. Uczcijmy tego wielkiego świętego udziałem we mszy świętej.

   Zakończenie roku szkolnego

   Ten tydzień jest ostatnim tygodniem roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów i wychowawców na dziękczynną mszę świętą w czwartek, 25 czerwca, o 18.oo.

   Adoracja Najświętszego Sakramentu

   W  czwartek, po wieczornej mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.oo; w tym czasie także okazja do spowiedzi.

   Zachęcamy także do adoracji Pana Jezusa każdego dnia, przez cały dzień, w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu.

   Pielgrzymka do Wiednia

   Zwolniły się 4 miejsca na pielgrzymkę do Wiednia od 24 do 27 września. Koszt 2.150 zł. Zapisy w zakrystii.

   Koncerty organowe

   W okresie wakacyjnym, serdecznie zapraszamy wszystkich na Poniedziałkowe Wieczory Muzyki Organowej o 19.oo. Na organach będzie grał Pan Marcin Mackiewicz, organista Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym. Będziemy mogli usłyszeć utwory Bacha, Hoendla, Widora, Boelimanna, Muleta, Francka i innych.

   Nasze ofiary

   Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na witraże. Zebraliśmy 19.800 zł. ( 15.300 zł. na kolektę i 4.500 zł. od indywidualnych ofiarodawców i wpłat na konto parafii ). „Bóg zapłać” także VIII Róży za ofiarę 700 zł.

   Zapraszamy dzisiaj na kwestę na rzecz Gdańskiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei”. Nasze wsparcie pomoże w codziennym funkcjonowaniu świetlicy, która otacza opieką blisko 40 dzieci, oferując pomoc w codziennych trudnościach, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w ciągu roku szkolnego oraz wakacyjne wyjazdy i wycieczki. Dla ofiarodawców dzieci przygotowały upominek.

Za tydzień chętni mogą złożyć datek na figurę św. Michała do skarbonki pod chórem.

   Marsz dla życia i Festiwal dla życia

   Zachęcamy do udziału w Marszu dla życia, który rozpocznie się dzisiaj o 15.oo przy Bazylice Mariackiej, a zakończy na Placu Zebrań Ludowych festynem.

   Zmarli: śp.Ludwika Wierzbowicz, l. 95 z ul. Wileńskiej i śp. Maciej Furmańczyk, l. 86 z ul. Bulońskiej.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
70 0.043015956878662